Skip to main content

Veiligheid in Schijndel

By 3 april 2024april 24th, 2024Nieuws, POM

Veiligheid in Schijndel

BIZ Duin

De totstandkoming van BIZ Duin is een feit nu de stichting officieel is opgericht. Naast een stichtingsbestuur is er een stuurgroep die zich op de praktische zaken richt. Allereerst zijn zij aan de slag gegaan om de zogenaamde blinde vlekken op Duin af te dekken en aanvullende beveiliging te installeren. er zijn nu vier camera’s met kentekenregistratie en Jansen Beveiliging rijdt op willekeurige tijden controlerondes.

Op korte termijn wordt een camera vervangen door een camera met meer mogelijkheden, wordt AI ingezet om camerabeelden te scannen, worden de lego-blokken op sommige toegangswegen anders geplaatst om doorgangen te versmallen en komen er duidelijke aanduidingen over de beveiliging van het bedrijventerrein.

Wist je dat je door de collectieve beveiliging een korting kunt krijgen op je verzekering die kan oplopen tot 15%? Hieronder nog enkele nuttige en praktische links.

  • Er is een meldkaart (link)
  • Een overzicht van AED’s (link)
  • Keurmerk Veilig Ondernemen (link)
  • Meldpunt van gemeente Meierijstad (link)
  • Laat je eigen camera’s registreren voor het collectief (link)
Bedrijventerrein Duin

Centrummanagement

Op maandag 11 maart is er een bijeenkomst georganiseerd voor alle ondernemers in het centrum, waarbij veiligheid ook een belangrijk thema was. er is een presentatie gegeven door iemand van het platform Veilig Ondernemen. In Schijndel doen we veel dingen goed, maar als je de cijfers over criminaliteit ziet, dan schrik je toch behoorlijk.

In 2023 waren er twee overvallen in Meierijstad en 147 aangiftes van winkeldiefstal. In 2022 waren er 188 meldingen van afpersing bij de vertrouwenslijn en gaf 29% van werkenden aan met agressie te maken te hebben. In overleg met de aanwezige ondernemers zijn onderstaande acties uit de presentaties voortgekomen:

  • Mogelijkheid om misdadigers een winkelverbond en centrumverbod op te leggen
  • Een training aanbieden aan ondernemers over de preventie van diefstal
  • Het moeilijker maken om e-bikes te stelen
InSchijndel - Ondernemersavond

Cybercrime

Eén op de vijf ondernemers krijgt op het moment te maken met cybercrime. De schade is op jaarbasis nu 16 miljard euro en groeit jaarlijks met ruim 60%. Zorg daarom dat je je basisbeveiliging op orde hebt!

  • Zorg voor een wachtwoord of wachtzin van minimaal 12 tekens
  • Gebruik overal een ander wachtwoord
  • Installeer altijd de software updates
  • Stel tweestapsverificatie in
  • Installeer een antivirusprogramma
  • Inventariseer je kwetsbaarheden
  • Maak back-ups van belangrijke gegevens
  • Menselijke factor:
    • Alert blijven (Wees gezond wantrouwig met alles op het internet)
    • Bescherm jezelf (Evalueer periodiek hoe het staat met je beveiligingsniveau)
    • Check altijd voordat je ergens op klikt (Wees voorzichtig met het klikken op linkjes en bijlagen die je niet verwacht of vertrouwt. Verifieer
      altijd met wie je zaken doet voordat je een handeling verricht)
Cybercrime